Vše kolem mapy (pro začátečníky)

Vše kolem mapy (pro začátečníky)
Sdílení

Strategická výhoda je znalost mapy. Pokud ji však neznáte, může vám hraní ulehčit pár následujících tipů.

Místo dopadu

Základem všeho výběr místa dopadu. Začátečníci budou volit místa dále od zóny s nepříliš velkým počtem budov. V klidnější lokaci si mohou v klidu otestovat ovládání hry, nalezené ability a movent ability. Neskákejte však moc daleko od zóny. neboť budete po celou hru utíkat do ní.

Postupem času se snažte dopadat na trochu rušnější místa. Důvod je jasný – cvičíte se v boji. A kam tedy dopadat?

Místo výskoku

Také poměrně důležitá záležitost. Když vyskočíte moc brzy, tak na zvolené místo dopadu prostě nedoletíte. Pozdní výskok může znamenat, že někdo dopadne na stejné místo dříve a přivítá vás se zbraní v ruce.

Seskoky si musí osahat každý sám, ale jen pro info:

  • při výskoku držte klávesu “W” – letí rychleji
  • myší můžete regulovat plachtění – když potáhnete myš směrem k sobě, padáte rychleji k zemi
    – když potáhnete myš směrem od sebe, dopadnete dále
  • myší a klávesami “A” a “D” se řídí padání do stran
  • stisk klávesy ALT umožňuje rozhlížet se aniž by došlo ke změně směru

Důležitá místa na mapě

Popis značek na mapě
Popis značek na mapě (v sektoru D2 se nachází zlatá bednička)

Nejdůležitější jsou kovárny. V nich si můžete vyrábět zbraně, veškeré ability, flaštičky pro brnění (žluté) a pro uzdravení (zelené). Na mapě jsou kovárny vyznačeny žlutou kovadlinou.

Katapulty jistě využijete při rychlém přesunu. Na mapě mají modrou barvu. Když už jsem u katapultů (a pro výskoky z plavidla to platí také) – nikdy neskákejte přímo doprostřed jakékoliv zastavěné lokace. Po dopadu vás tam můžou “pozdravit” protivníci. Je lepší padat kousek bokem a pokud možno, tak na kopec. Z něho obhlédněte situaci.

Looty na mapě naleznete také. Jsou to pulzující zlaté bednička. Když jsou dost blízko, vidíte je na minimapě, ale kdykoliv si můžete prohlédnout celou mapu stiskem klávesy “TAB”.

Má pozice na mapě
Má pozice na mapě (barvy značek se liší při hraní v párech/čtveřicích)

Barvy značek spolubojovníků jsou na mapě stejné jako na obrazovce během hry…

Marky

Otevřete velkou mapu (klávesa TAB) a klikněte na cílové místo. Na mapě se zobrazí marka. Ve hře se zobrazuje jako barevná sloup viditelný téměř po celé mapě. Je to výborný pomocník pro udržování směru hráčů při hraní ve dvojicích/čtveřicích. Barva marky se rovná barvě postavy (pravý roh obrazovky).

Mapa VS minimapa

Naučte se jedním okem sledovat neustále minimapu. Obzvláště pokud hrajete ve vícero lidech. Na minimapě vidíte své spojence a to vám pomáhá minimálně ve 2 věcech.

  1. máte přehled a jen tak se nerozdělíte
  2. rozeznáte přátele od nepřátel

Nepřátele sice na mapě ani minimapě nevidíte, ale věřte mi, že drzost protivníků nezná hranic. nejednou se mi stalo, že si protivník zahrál na spojence. Prostě ke mě v klidu přišel a dělal, že ke mě patří. Otevřel si bedničku a pokusil se mě zabít nalezenou zbraní.

Značky spojenců na mapě
Značky spojenců na minimapě

Velkou mapu používejte k markování lokací. Jak při výběru místa dopadu, tak během hry. Pokud budete hrát ve více lidech a nebudou to kámoši s možností komunikace třeba na Teamspeaku, tak vám marka usnadní komunikaci.

Jeden tip ohledně markování – po označení místa se ozve zvuk cinknuí. V tu chvíli si otevřete velkou mapu a hned víte kam se pojede (poletí).
Marky jsou vidět i ve hře samotné. Jsou to barevné sloupy.

Využívejte terén

Také poměrně často opomíjené věc, ale zbytečně…

Klasické situace – máte někoho za zády a vy snažíte utéct.

99% lidí se rozeběhne nebo nasedne na koně a přímočaře utíká. Neřeší fakt, že kopec před sebou z nich dělá snadný cíl a začnou se na něj škrábat.  Schovávejte se za stromy a keře, při jízdě kličkujte a snažte se využít členitost terénu ve svůj prospěch.

Ještě jedna rada k této situaci  – když u po vás někdo jde, tak neutíkejte zády, ale otočte se a couvejte při vlastnoručně prováděné krycí palbě.

Navíc na koni nelze střílet – myslete na to při útěku před nepřítelem.


Sdílení
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments